2,301
edits
| Line 194: | Line 194: | ||
| | | | ||
|38 | |38 | ||
| | |Creature | ||
|Akkyshan Creature | |Akkyshan Creature | ||
|Anchor/STR7, range 10-15-_ | |Anchor/STR7, range 10-15-_ | ||
| Line 209: | Line 209: | ||
| | | | ||
|72 | |72 | ||
| | |Creature | ||
|Akkyshan Creature | |Akkyshan Creature | ||
|Mace | |Mace | ||
| Line 224: | Line 224: | ||
| | | | ||
|56 | |56 | ||
| | |Creature | ||
|Akkyshan Creature | |Akkyshan Creature | ||
|Dorsal blades/2 additional Attacks (STR 6) | |Dorsal blades/2 additional Attacks (STR 6) | ||
| Line 258: | Line 258: | ||
| | | | ||
|Devotion/1. Martyr/1. ''Natal explosion''. ''Small size''. | |Devotion/1. Martyr/1. ''Natal explosion''. ''Small size''. | ||
|- | |||
|[[Suicide spider]] | |||
|12.5 | |||
|5 | |||
|4/4 | |||
|2/3 | |||
| | |||
| -6 | |||
|0 | |||
| | |||
|16 | |||
|Creature | |||
|Akkyshan Creature | |||
| | |||
|Toxic/1. Target/+2. Rapidity. ''Suicide explosion''. ''Small size''. | |||
|} | |} | ||